واحد های اجرایی

در این بخش به معرفی واحدهای مختلف اجرایی سازمان پرداخته شده است .

اطلاعات بیشتر

مدیرعامل سازمان عمران عنوان کرد:
بیش از 2میلیارد تومان صرفه جویی توسط سازمان عمران

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری کرمان گفت: برخی اقدامات انجام شده در سازمان عمران در راستای اقتصاد مقاومتی، بیش از 2میلیارد تومان صرفه جویی و افزایش سرمایه در بر داشته است.
مهندس محمد بابایی با بیان اینکه کلیه پروژه‌های زیرسازی وآسفالت شهر بدون استفاده از پیمانکار و تنها با امکانات درون سازمانی انجام شده است، افزود: این مسئله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و سبب راندمان بیشتر و  صرفه جویی 60درصدی در تهیه مصالح کل شهرداری کرمان از جمله مصالح دانه بندی شده، آسفالت، جداول و غیره شده است.
وی تعمیر قطعات فرسوده و اصلی کارخانجات آسفالت، سنگ شکن، تعمیر ماشین آلات توسط کارشناسان و تکنسین‌های سازمان که پیش از این در خارج از سازمان انجام می‌شد، تعمیر و راه‌اندازی ماشین آلات فرسوده راه سازی که چندین سال بلا استفاده مانده بودند، بالا بردن کیفیت مصالح تولید شده با کمترین هزینه و تغییر در کارخانجات و همچنین استفاده از تمام ظرفیت‌های تولید که سبب شده نیاز به خرید مصالح اولیه تقریباً به صفر برسد و همچنین مدیریت و صرفه جویی در خرید و مصرف سوخت ماشین آلات و کارخانجات و صرفه جویی در تهیه و توزیع ناهار پرسنل وغیره را از دیگر اقدامات انجام شده در راستای اجرای سند اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.
مدیرعامل سازمان عمران با اشاره به بعضی از موارد که برای اولین بار در سازمان استفاده شده و صرفه‌جویی در برداشته است، گفت: استفاده از امولسیون به‌جای ام سی که سبب کاهش آلودگی محیط زیست و همچنین سرعت بیشتر در اجرای پروژه‌ها شده و خرید قیر PG6422 که انعطاف پذیری بیشتری نسبت به قیر 70*60دارد و سبب بالا بردن کیفیت آسفالت شده است، از جمله این موارد محسوب می‌شوند.
مهندس بابایی تصریح کرد: سازمان عمران برای افزایش تولید و پشتیبانی مناطق چهار گانه در برخی موارد مجبور به سه شیفت کردن بعضی از دستگاه‌های کارخانه تولید قطعات بتنی شده که در بسیاری از موارد سبب افزایش بهره‌وری و سودآوری  شده که قابل چشم پوشی نیست.
وی با تاکید بر اینکه استفاده از نیروهای اداره تعاون زندانیان در بسیاری از پروژه‌ها حدود ۱۰ درصد از  حجم قرارداد کاسته، گفت: همچنین به دلیل وجود مشکلات و عدم نقدینگی  در سال   13۹۵ در کارخانه آسفالت و سنگ شکن، بعضی قطعات مصرفی چند نوبت  تعمیر و مجدد استفاده شده است.
مهندس بابایی افزود: سازمان عمران حدود  ۴۰۰ پروژه زیرسازی، آسفالت و جدولگذاری کوچک و بزرگ در سطح شهرانجام داده که قابل مشاهده است.
مدیرعامل سازمان عمران تاکید کرد: برای اولین بار در سازمان عمران با کمترین هزینه برای کلیه پرسنل با توجه به    شغل و رتبه، کفش و لباس  تهیه شده  است.
وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه نیروهای سازمان عمران بسیار توانمند و مجرب هستند، بر خود لازم می‌دانم از پرسنل خدوم که از متخصص ترین، کارآمدترین، زبردست ترین و زحمت کش ترین نیروهای شهرداری کرمان هستند تشکر و قدردانی کنم .

Go to top